Mikuláš medzi nami

Na štvrtok 6.decembra sme sa, ako správni škôlkari, tešili už niekoľko dní. Je to totiž deň, kedy medzi nás zvyčajne zavíta vzácny hosť, Mikuláš. A veru, stalo sa. Prišiel. A ako sa na pravého Mikuláša patrí, neprišiel sám, ale v sprievode anjela a pre istotu aj čerta. Pekne sme ich všetkých privítali, aj sme im zaspievali, čo to zarecitovali. Tí neposlušnejší z nás sa pred čertom radšej veľmi neukazovali A všetci svorne prisvedčili, že si zaslúžia sladkú odmenu, ktorú Mikuláš doniesol, pretože celý rok sa snažili, počúvali a pomáhali rodičom i pani učiteľkám. A tí ktorým to tak dobre nešlo, prisľúbili, že sa už určite polepšia... Preto Mikuláš obdaroval sladkosťami naozaj každého.

A keď sa dozvedel, že väčšina našich predškolákov práve v tento deň začína korčuliarsky kurz, zašiel za nimi aj na zimný štadión. Pozrel sa, ako im to ide na ľade, a veru, bolo sa na čo pozerať. Niektorým to šlo skutočne výborne, iným trochu menej, ale nikomu nechýbala odvaha a húževnatosť. A tak Mikuláš uznal, že i tu na štadióne si všetci zaslúžili sladkú odmenu. A samozrejme, ani Mikuláš neobišiel naprázdno. Predškoláci ho obdarovali svojimi vinšom a veršíkom, aby mu bolo veselšie pri putovaní za ďalšími dobrými deťmi.

Prišiel ku nám Mikuláš