Na konci januára nám krásne nasnežilo. Preto, ako je u nás dobrým zvykom, sme v štvrtý týždeň nového roka pre našich predškolákov, v spolupráci s lyžiarskou školou v stredisku Snowpark Lučivná, zorganizovali lyžiarsky výcvik. Hoci boli dni keď bolo poriadne mrazivo, boli aj také, kedy vykuklo aj slniečko a vždy nás  privítal čerstvo upravený svah.

Pre niektorých z nás boli lyže starí dobrí kamaráti, preto sme sa pod dozorom inštruktora od prvého dňa samostatne pustili do zdolávania svahu. Ale ani tí z nás, ktorí sa na lyže postavili prvý krát, sa nedali zahanbiť. Šlo nám to tak dobre, že ešte v prvý deň si všetci vyskúšali vyviezť sa hore svahom na vleku. A odvtedy nám to išlo čoraz lepšie. Každým dňom sme sa zlepšovali a na tvárach sem-tam nejaké slzičky vystriedali úsmevy. Naši inštruktori boli trpezliví a pre každého z nás mali vždy slová povzbudenia. A ikeď sa tu i tam niekto ocitol na zemi, nik sa nezranil. Na záver sme si potom vyskúšali, aký je to pocit byť ozajstným lyžiarom-slalomárom. Inštruktori nám pripravili veselé bránky a my sme všetci celú trať zvládli. A rodičia nám svojím hlasným povzbudzovaním vytvorili naozaj úžasnú atmosféru. Na záver sme si z rúk inštruktorov prevzali diplomy a hlasno si spolu zakričali a zatlieskali...

Lyžiarsky výcvik