Cvičenie so školákmi

Vo štvrtok 29.11.2018 si predškoláci z tried Zajkovia a Kuriatka vyskúšali, ako sa cvičí v ozajstnej škole. Vystrojení v športových úboroch a teniskách sme vstúpili do veľkej telocvične a tam nás už čakali druháci spolu s pani učiteľkou Bohunčákovou. Hodina Telesnej výchovy sa pre žiakov práve začala, a tak sme sa hneď pustili do toho, kvôli čomu sme prišli. 

Druháci nám ukázali vzorový nástup a potom predviedli ako budeme cvičiť. Precvičili sme si obratnosť na žinenkách i rebrinách, šikovnosť pri kotúľaní lôpt i koordináciu pri preliezaní a chôdzi po lavičke. Pri každom cvičení nám pomáhali aj veľké školáčky a tie dávali aj pozor aby sme cvičili správne a aby sa nik nezranil. Samozrejme, pri všetkom pomáhala aj píšťalka pani učiteľky, pretože disciplína je na hodine Telesnej výchovy veľmi dôležitá. 

A ani sme sa nenazdali, už bol koniec hodiny. Ubehlo to veľmi rýchlo, lebo sme si užili kopec zábavy, stretli veľa kamarátov a na chvíľu sa cítili ako ozajstní školáci. Na rozlúčku každý z nás dostal medailu a sladkú odmenu a potom sme sa už museli pobrať do škôlky, pretože pred telocvičňou už čakali ďalší školáci. Bola to naozaj vydarená akcia a kedykoľvek by sme zase prijali pozvanie si takto zašportovať.

Cvičenie v ZŠ